- In stock
BLUETOOTH SPEAKER Q5 BT 5.3 20W LED/BT/FM/USB/TWS
BLUETOOTH SPEAKER Q5 BT 5.3 20W LED/BT/FM/USB/TWS
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Housing material | Plastic |
| Product type | Stereo portable speaker |
| Illumination LED | Yes |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery life (max) | 5 h |
| Battery type | Built-in battery |
| Width | 96 mm |
| Weight | 820 g |
| Height | 205 mm |
| Depth | 117 mm |
| Card reader integrated | Yes |
| FM band range | 87.5 - 108 MHz |
| Audio formats supported | MP3 |
| Built-in microphone | No |
| FM radio | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| Remote control type | No |
| Instruction sheet | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Equalizer customizable | Yes |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| RMS rated power | 20 W |
| True Wireless Stereo (TWS) technology | Yes |
| AUX in | Yes |
| Wi-Fi | No |
| USB charging port | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Bluetooth | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| Warnings | Do not expose to open flames or high temperatures. |
| Sustainability certificates | RoHS, CE |