-
−2%
Audiocore AC870 B 2-way 3 W Black, Gray Wired
Audiocore AC870 B 2-way 3 W Black, Gray Wired
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power source type | USB |
| Height | 61 mm |
| Depth | 54 mm |
| Cord length | 0.65 m |
| Width | 60 mm |
| Recommended usage | PC |
| Volume control | Rotary |
| Product colour | Grey, Black |
| Speakers RMS power | 3 W |
| Frequency range | 200 - 20000 Hz |
| RMS rated power | 3 W |
| Bluetooth | No |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Speaker type | 2-way |
| Number of drivers | 2 |
| Speaker placement | PC case |
| Warnings | Do not open the unit housing. |