Audiocore AC860 loudspeaker 2-way 4 W Black Wired
Audiocore AC860 loudspeaker 2-way 4 W Black Wired





Audiocore AC860 loudspeaker 2-way 4 W Black Wired
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power source type | USB |
| Depth | 85 mm |
| Width | 65 mm |
| Height | 174 mm |
| Cord length | 1.2 m |
| Product colour | Black |
| Volume control | Rotary |
| Recommended usage | PC |
| RMS rated power | 4 W |
| Connectivity technology | Wired |
| Bluetooth | No |
| 3.5 mm connector | Yes |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Speaker type | 2-way |
| Number of drivers | 4 |
| Speaker placement | PC case |
| Warnings | Do not open the unit housing. |