2.0 MS-29 computer speakers 6W
2.0 MS-29 computer speakers 6W



2.0 MS-29 computer speakers 6W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Power source type | USB |
| DC input voltage | 5 V |
| Product colour | Black |
| On/off switch | Yes |
| Cables included | Audio (3.5mm), USB |
| Impedance | 4 Ω |
| RMS rated power | 6 W |
| Crossover frequency | 60 Hz |
| Connectivity technology | Wired |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | No |
| Speaker placement | Floor, Tabletop/bookshelf, PC case, Floor, Tabletop/bookshelf |
| Speaker type | 2-way |
| Audio output channels | 2.0 channels |
| Number of drivers | 2 |