Samsung Galaxy Watch SM-L300NZGAEUE smartwatch / sport watch 3.33 cm (1.31") 40 mm Digital Touchscreen Wi-Fi Green
Samsung Galaxy Watch SM-L300NZGAEUE smartwatch / sport watch 3.33 cm (1.31") 40 mm Digital Touchscreen Wi-Fi Green
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Shape | Round |
| Market positioning | Smartwatch |
| Band colour | Green |
| Watch case colour | Black |
| Watch case size | 40 mm |
| Battery capacity | 300 mAh |
| Built-in camera | No |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in microphone | Yes |
| Display type | Digital |
| Touchscreen | Yes |
| Display diagonal | 3.33 cm (1.31") |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| USB port | No |
| Warnings | Do not leave the device in high temperature areas., Be careful when touching the battery as it can be hot., The product contains a lithium battery that is hazardous to the environment. Do not dispose of it in the normal rubbish bin. |