- In stock
KUMI GW6 Silver
KUMI GW6 Silver
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Brand | KUMI |
| Weight | 0.225 kg. |
| Depth | 0.11 m. |
| Width | 0.11 m. |
| Height | 0.072 m. |
| Type | Smartwatch |
| Compatibility | iOS and Android, Android 9.0+; iOS 12.0+ |
| WAT07 Waterproof case | There is |
| Vibration function | There is |
| Camera | None |
| Bluetooth | There is |
| Wi-Fi | None |
| WAT06 GPS Navigation | None |
| Smart notification feature | There is |
| WAT04 Heart rate monitor | There is |
| WAT05 Sleep Tracking | There is |
| Headphone connection option | None |
| WAT01 Battery operation | Up to 7 days |
| Battery operation | Up to 7 days |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| WAT02 Built-in memory capacity | No information |
| Calorie calculator | There is |
| Smartphone camera control | There is |
| Alarm clock | There is |
| NFC | None |
| Built-in speakers | There is |
| Built-in microphone | There is |
| Playing music | There is |
| Memory card | None |
| Body shape | Round |
| Case size | 44.8 x 50 x 12.8 |
| Body color | Silver |
| Touchscreen display | There is |
| Screen resolution | 466 x 466 |
| Display type | AMOLED |
| Strap material | Silicone |
| Type of fastening | No information |
| Strap length | 261 |
| Housing protection standard | IP68 |
| Processor | No information |
| Number of cores | No information |
| Processor frequency | No information |
| Random Access Memory (RAM) | No information |
| Mobile data | None |
| SIM card type | None |
| Blood pressure monitor | None |
| Charging time | 3 |
| Display width | L (41-45mm) |
| Accelerometer | No information |
| Gyroscope | No information |
| Barometer | No information |
| WAT03 Call function | There is |
| Pedometer | There is |
| Design | Universal |
| Body temperature meter | None |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Control type | Buttons / Touch-sensitive |
| Width | 44.8mm |
| Height | 50mm |
| Thickness | 12.8mm |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Strap color | Black |
| Activity monitoring | There is |
| Blood oxygen level sensor | There is |
| Electronic compass | No information |
| Call notification | There is |
| SMS notification | There is |
| Workout tracking | There is |
| Stress level tracking | There is |