Giewont GW230-5
Giewont GW230-5
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Giewont |
| Weight | 0.11 kg. |
| Depth | 0.16 m. |
| Width | 0.078 m. |
| Height | 0.038 m. |
| Type | Smartwatch |
| Compatibility | iOS and Android, iOS and Android |
| Housing material | Plastic |
| WAT07 Waterproof case | There is |
| Vibration function | There is |
| Camera | None |
| Bluetooth | There is |
| Wi-Fi | None |
| WAT06 GPS Navigation | None |
| Smart notification feature | There is |
| WAT04 Heart rate monitor | There is |
| WAT05 Sleep Tracking | There is |
| WAT01 Battery operation | Up to 5 days |
| Battery operation | Up to 5 days |
| Weight | 50 |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| WAT02 Built-in memory capacity | No information |
| Calorie calculator | There is |
| Smartphone camera control | There is |
| Alarm clock | There is |
| NFC | None |
| Built-in speakers | There is |
| Built-in microphone | There is |
| Playing music | There is |
| Memory card | None |
| Body shape | Square |
| Body color | Rose gold |
| Touchscreen display | There is |
| Screen resolution | 240x280 |
| Display type | HD AMOLED |
| Glass type | Mineral glass |
| Strap material | Silicone |
| Strap length | 265 |
| Housing protection standard | IP67 |
| Processor | Realtek 8762D |
| Number of cores | No information |
| Processor frequency | No information |
| Random Access Memory (RAM) | No information |
| Mobile data | None |
| SIM card type | None |
| Contactless payments | None |
| Blood pressure monitor | There is |
| Charging time | No information |
| Battery capacity | 230 |
| Charging type | USB |
| Display width | M (35-40mm) |
| Accelerometer | There is |
| Gyroscope | None |
| Barometer | None |
| WAT03 Call function | There is |
| Step counter | There is |
| Design | Women's |
| Body temperature meter | There is |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| GeneralModel | Giewont GW230 |
| Control type | Buttons / Touch-sensitive |
| Width | 38 mm |
| Height | 44 mm |
| Thickness | 12 mm |
| Strap color | Blue |
| Wireless charging | None |
| Activity monitoring | There is |
| Blood oxygen level sensor | There is |
| Electronic compass | None |
| Call notification | There is |
| SMS notification | There is |
| Workout tracking | There is |
| Stress level tracking | There is |