Canyon Jacky SW-69 Green/Orange
Canyon Jacky SW-69 Green/Orange
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 10
business days
| Brand | Canyon |
| Weight | 0.161 kg. |
| Depth | 0.154 m. |
| Width | 0.078 m. |
| Height | 0.036 m. |
| Type | Smartwatch |
| Compatibility | iOS and Android, iOS and Android |
| Housing material | Metal |
| WAT07 Waterproof case | There is |
| Vibration function | There is |
| Camera | None |
| Bluetooth | There is |
| Wi-Fi | None |
| WAT06 GPS Navigation | None |
| Smart notification feature | There is |
| WAT04 Heart rate monitor | There is |
| WAT05 Sleep Tracking | There is |
| Headphone connection option | None |
| WAT01 Battery operation | Up to 15 days |
| Battery operation | Up to 15 days |
| Weight | 53.3 |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| WAT02 Built-in memory capacity | 0.128 |
| Calorie calculator | There is |
| Smartphone camera control | There is |
| Alarm clock | There is |
| NFC | None |
| Built-in speakers | There is |
| Playing music | There is |
| Memory card | None |
| Operating system | No information |
| Body shape | Round |
| Case size | 46.98 x 44 x 12.36 |
| Body color | Gray |
| Touchscreen display | There is |
| Screen resolution | 360x360 |
| Display type | LTPS TFT |
| Glass type | Tempered Glass |
| Strap material | Silicone |
| Housing protection standard | IP68 |
| Processor | Realtek 8762DK |
| Number of cores | No information |
| Processor frequency | 90MHz |
| Random Access Memory (RAM) | 192 KB |
| Mobile data | None |
| SIM card type | None |
| Blood pressure monitor | None |
| Charging time | No information |
| Battery capacity | 200 |
| Charging type | With wire |
| Display width | S (<35 mm) |
| Accelerometer | No information |
| Gyroscope | No information |
| Barometer | No information |
| Pedometer | There is |
| Design | Universal |
| Body temperature meter | There is |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| GeneralModel | Canyon Jacky SW-69 |
| Control type | Buttons / Touch-sensitive |
| Width | 44 mm |
| Height | 46.98mm |
| Thickness | 12.36mm |
| Bluetooth version | 5.1 |
| Strap color | Green/Orange |
| Removable strap | There is |
| Wireless charging | None |
| Activity monitoring | There is |
| Blood oxygen level sensor | There is |
| Electronic compass | No information |
| Call notification | There is |
| SMS notification | There is |
| Stress level tracking | No information |