SHELLY Dali Dimmer Gen3 Built-in Black, Lime
SHELLY Dali Dimmer Gen3 Built-in Black, Lime
SHELLY Dali Dimmer Gen3 Built-in Black, Lime
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Control type | Wireless |
| Product colour | Black, Lime |
| Dimmable | Yes |
| Remotely operated | Yes |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Mobile app support | Yes |
| Housing material | Plastic |
| Operating frequency | 2401 - 2495 MHz |
| AC input voltage | 110 - 240 V |
| Power consumption (typical) | 2 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Operating relative humidity (H-H) | 30 - 70% |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Weight | 18 g |
| Width | 42 mm |
| Height | 37 mm |
| Depth | 17 mm |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
| Type | Dimmer |