Basin riva 63
Basin riva 63



Basin riva 63
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | RIVA, Riva |
| Model | RIVA 63 |
| Length | 64 cm, 640mm. |
| Width | 37 cm, 370 mm. |
| Depth | 13 cm |
| Weight | 10.6 kg, 10.6 kg. |
| Form | Rectangular shape |
| Color | White color |
| Material | Ceramics |
| Hole for faucet | Yes |
| Run-through hole | No |
| Mounting type | Placed on the tabletop |
| With drainage part | No |
| With mixer | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Suitable for cabinets 000040028270 and 000040080377 |
| Height | 130 mm. |
| Country of manufacture | EN |