- In stock
-
−2%
Teka RBF 54650 SS Fridge-freezer Total No Frost 401 L stainless steel
Teka RBF 54650 SS Fridge-freezer Total No Frost 401 L stainless steel
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Stainless steel |
| Appliance placement | Freestanding |
| Door hinge | Right-sided, reversible |
| Control type | Touch |
| Recessed handle(s) | Yes |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Annual energy consumption | 273 kWh |
| Energy efficiency class | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Weight | 60.5 g |
| Height | 1860 mm |
| Depth | 670 mm |
| Width | 595 mm |
| Climate class | SN-N-ST |
| Total net capacity | 401 L |
| Noise level | 35 dB |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Freezer net capacity | 130 L |
| Freezing capacity | 8 kg/24h |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Fast freeze function | Yes |
| Freezer drawers quantity | 3 |
| Automatic defrost (freezer) | Yes |
| Ice cube tray | Yes |
| No Frost (freezer) | Yes |
| Adjustable feet | Yes |
| Cord length | 1.6 m |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Fridge net capacity | 271 L |
| Fridge number of shelves/baskets | 4 |
| Lamp type | LED |
| Fridge interior light | Yes |
| No Frost (fridge) | Yes |
| Automatic defrost (fridge) | Yes |
| Warnings | Do not open or attempt to repair components containing refrigerants., Product not suitable for outdoor use or exposure to extreme weather conditions., Avoid storing near sources of heat and fire. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |