- In stock
Side By Side Refrigerator MPM-427-SBS-05/NL White
Side By Side Refrigerator MPM-427-SBS-05/NL White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
10 - 15
business days
| Display type | LED |
| Refrigerating medium | R600A |
| Product colour | White, Black |
| Appliance placement | Freestanding |
| Built-in display | Yes |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Energy efficiency scale | A to G |
| AC input voltage | 230 V |
| Energy efficiency class | E |
| Height | 1770 mm |
| Width | 900 mm |
| Depth | 590 mm |
| Weight | 77 kg |
| Inverter compressor | Yes |
| Super cooling function | Yes |
| Total gross capacity | 472 L |
| Climate class | N-ST |
| Electronic control | Yes |
| Noise emission class | C |
| Smart Cool function | Yes |
| Fridge net capacity | 472 l |
| No Frost (fridge) | Yes |
| Number of shelves | 5 shelves |
| Egg tray | Yes |
| Freezer temperature (max) | -18 °C |
| Warnings | Do not open or attempt to repair components containing refrigerants., Product not suitable for outdoor use or exposure to extreme weather conditions. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |