- In stock
Sam Cook French Door refrigerator-freezer 351 l E Black
Sam Cook French Door refrigerator-freezer 351 l E Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
10 - 15
business days
| Door hinge | Left/right |
| Product colour | Black |
| Reversible doors | Yes |
| Appliance placement | Built-in |
| Egg tray | Yes, Yes |
| Built-in display | LCD |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Annual energy consumption | 250 kWh |
| Energy efficiency class | E |
| Width | 640 mm |
| Weight | 85 kg |
| Height | 1860 mm |
| Depth | 690 mm |
| Adjustable temperature | Yes |
| Open door alarm | Yes |
| Noise level | 39 dB |
| Power management | 230 V ~ 50 Hz |
| Super Cool function | Yes |
| Cooling agent | R600a |
| Climate class | SN-T |
| Cooling system type | Multi- Flow |
| Fresh Box freshness compartment | Yes |
| Noise emission class | C |
| Freezing capacity | 10 kg/24h |
| Freezer number of shelves/baskets | 2 |
| Automatic defrost (freezer) | Yes |
| Freezer net capacity | 129 L |
| No Frost (freezer) | Yes |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Fast freeze function | Yes |
| Freezer temperature (min) | -18 °C |
| No Frost (fridge) | Yes |
| Holiday function | Yes |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Fridge door balconies | 3 |
| Fridge interior light | Yes |
| Number of removable shelves | 4 |
| Automatic defrost (fridge) | Yes |
| ECO mode | Yes |
| Fridge net capacity | 191 L |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Do not open or attempt to repair components containing refrigerants. |