- In stock.
Retro fridge-freezer Ravanson LKK-250RB
Retro fridge-freezer Ravanson LKK-250RB
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
7 - 12
business days
| Built-in display | No |
| Product colour | Black |
| Control type | Rotary |
| Shelves material | Glass |
| Appliance placement | Freestanding |
| Door hinge | Right |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 201 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Width | 545 mm |
| Package depth | 645 mm |
| Weight | 52 kg |
| Package height | 1870 mm |
| Height | 1842 mm |
| Package weight | 57 g |
| Depth | 585 mm |
| Package width | 580 mm |
| Noise emission class | C |
| Climate class | N-ST |
| Cooling agent | R600a |
| Fridge temperature range | 0 - 10 °C |
| Noise level | 41 dB |
| Freezer temperature (min) | -18 °C |
| Freezer number of shelves/baskets | 3 |
| Freezing capacity | 3 kg/24h |
| Freezer interior light | No |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Storage time during power failure | 14 h |
| Freezer net capacity | 64 L |
| Automatic defrost (freezer) | No |
| Lamp type | LED |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Bottle rack | Yes |
| Automatic defrost (fridge) | No |
| Fridge net capacity | 186 L |
| Fridge interior light | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Avoid storing near sources of heat and fire., Do not open or attempt to repair components containing refrigerants., Product not suitable for outdoor use or exposure to extreme weather conditions. |