- In stock
Refrigerator with freezer MPM-200-CJ-29/E white
Refrigerator with freezer MPM-200-CJ-29/E white
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White |
| Door hinge | Right |
| Built-in display | No |
| Fridge interior light | Yes |
| Reversible doors | Yes |
| Control display unit | Yes |
| Appliance placement | Freestanding |
| Cooling agent | R600a |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Annual energy consumption | 143 kWh |
| AC input voltage | 230 V |
| Energy efficiency class | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Width | 550 mm |
| Height | 1220 mm |
| Depth | 570 mm |
| Weight | 35 kg |
| Total net capacity | 190 L |
| Automatic defrost | Yes |
| Noise level | 40 dB |
| Freezer position | Top-placed |
| Freezer net capacity | 14 L |
| Freezing capacity | 1 kg/24h |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Fridge number of shelves/baskets | 3 |
| Egg tray | Yes |
| Fridge door balconies | 3 |
| Fridge net capacity | 176 L |
| Warnings | Do not open or attempt to repair components containing refrigerants. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |