- In stock
REFRIGERATOR WHMLF 6442 W4E WHP
REFRIGERATOR WHMLF 6442 W4E WHP
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WHMLF 6442 W4E |
| Height | 186.5 cm, 1932 mm. |
| Width | 59.7 cm, 661 mm. |
| Depth | 70.9 cm |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Without freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 143 kWh |
| Total refrigerator capacity | 447 liters |
| Useful refrigerator capacity | 365 liters |
| Noise level | 35 dB |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Number of shelves | 6 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Water and ice maker | No |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 72.177 kg. |
| Length | 762 mm. |
| Country of manufacture | TR |