- In stock
Refrigerator Samsung RB38C602DSA/EF
Refrigerator Samsung RB38C602DSA/EF
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | RB38C602DSA/EF |
| Height | 203 cm, 2108 mm. |
| Width | 59 cm, 637 mm. |
| Depth | 65 cm |
| Weight | 72 kg, 76 kg. |
| Color | Graphite color |
| Refrigerator type | Freezer at the bottom |
| Energy efficiency class | D |
| Annual energy consumption | 211 kWh |
| Total refrigerator capacity | 276 liters |
| Total freezer capacity | 114 liters |
| Noise level | 35 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Number of shelves | 3 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | No |
| Shelving material | Tempered glass. Near 0 °C temperature zone - No. Freezing capacity, kg/24h - 8 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 740mm. |
| Country of manufacture | PL |