- In stock.
REFRIGERATOR RCSA300K40WN BEKO
REFRIGERATOR RCSA300K40WN BEKO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | RCSA300K40WN |
| Height | 181.3 cm, 1870 mm. |
| Width | 54 cm, 575 mm. |
| Depth | 57.4 cm |
| Weight | 55 kg, 55.113 kg. |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 227 kWh |
| Total refrigerator capacity | 291 liters |
| Useful refrigerator capacity | 204 liters |
| Freezer usable capacity | 87 liters |
| Noise level | 35 dB |
| Number of freezer drawers | 2 |
| Refrigerator operating temperature | 4 - 4°C |
| Automatic defrosting | No |
| Number of shelves | 4 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | No |
| Shelving material | Glass. Near 0 °C temperature zone - Yes |
| Quick freezing | No. Freezing capacity, kg/24h- 4 |
| Lighting type | LED |
| Number of compressors | 1 |
| Vegetable and fruit drawer | No |
| Safe time in case of power outage | 13 hours |
| Management | Mechanical |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | RO |