- In stock.
REFRIGERATOR RCNA305K40SN BEKO
REFRIGERATOR RCNA305K40SN BEKO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | RCNA305K40SN |
| Height | 181.3 cm, 1870 mm. |
| Width | 54 cm, 575 mm. |
| Depth | 57.4 cm |
| Weight | 58 kg, 59.5 kg. |
| Color | Silver color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 226 kWh |
| Total refrigerator capacity | 266 liters |
| Useful refrigerator capacity | 190 liters |
| Freezer usable capacity | 76 liters |
| Noise level | 38 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | No |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Number of shelves | 4 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | No |
| Shelving material | Glass. Near 0 °C temperature zone - Yes |
| Quick freezing | No. Freezing capacity, kg/24h- 4 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Mechanical |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 13 hours |
| Water and ice maker | No |
| Management | Mechanical, Sensory |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 600mm. |
| Country of manufacture | RO |