- In stock.
Refrigerator RB34C600ESA/EF Samsung
Refrigerator RB34C600ESA/EF Samsung
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | RB34C600ESA/EF |
| Height | 185.3 cm, 1853 mm. |
| Width | 59.5 cm, 595 mm. |
| Depth | 65.8 cm |
| Weight | 62 kg, 63 kg. |
| Color | Silver color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Total refrigerator capacity | 344 liters |
| Useful refrigerator capacity | 230 liters |
| Total freezer capacity | 114 liters |
| Noise level | 35 dB |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Number of shelves | 4 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass. Near 0 °C temperature zone - No |
| Quick freezing | Yes. Freezing capacity, kg/24h- 8 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 9 hours |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 658 mm. |
| Country of manufacture | PL |