REFRIGERATOR RB33J3515WW/EF SMG
REFRIGERATOR RB33J3515WW/EF SMG
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | RB33J3515WW/EF |
| Height | 185 cm, 1850mm. |
| Width | 59.5 cm, 595 mm. |
| Depth | 73.5 cm |
| Weight | 67 kg, 69 kg. |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Freezer at the bottom |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 253 kWh |
| Total refrigerator capacity | 339 liters |
| Total freezer capacity | 108 liters |
| Noise level | 37 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Number of shelves | 4 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass. Near 0 °C temperature zone - Yes. Freezing capacity, kg/24h - 9 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Management | Sensory, Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 735 mm. |
| Country of manufacture | CN |