- In stock.
Refrigerator RB33J3205SA/EF SMg
Refrigerator RB33J3205SA/EF SMg
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | SAMSUNG, Samsung |
| Model | RB33J3205SA/EF |
| Height | 185 cm, 1850mm. |
| Width | 59.5 cm, 595 mm. |
| Depth | 66.8 cm |
| Weight | 70.1 kg, 72 kg. |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 248 kWh |
| Total refrigerator capacity | 232 liters |
| Useful refrigerator capacity | 230 liters |
| Total freezer capacity | 118 liters |
| Freezer usable capacity | 98 liters |
| Noise level | 40 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Number of shelves | 3 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass. Near 0 °C temperature zone - No |
| Quick freezing | Yes. Freezing capacity, kg/24h- 13 |
| Lighting type | LED |
| Number of compressors | 1 |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 24 hours |
| Water and ice maker | Yes |
| Management | Electronic |
| Additional information | Multi Flow technology. System All Around Cooling |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 675 mm. |
| Country of manufacture | PL |