- In stock.
Refrigerator MPM-46-CJ-08 black
Refrigerator MPM-46-CJ-08 black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Refrigerator type | Compressor |
| Appliance placement | Freestanding |
| Door hinge | Left/right |
| Product colour | Black |
| Built-in display | No |
| Reversible doors | Yes |
| Energy efficiency class | E |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Annual energy consumption | 79 kWh |
| Height | 510 mm |
| Package weight | 16 kg |
| Weight | 15 kg |
| Width | 440 mm |
| Depth | 470 mm |
| Total net capacity | 40 L |
| Noise level | 39 dB |
| Cooling agent | R600a |
| Fridge number of shelves/baskets | 1 |
| Automatic defrost (fridge) | No |
| Warnings | Avoid storing near sources of heat and fire., Do not open or attempt to repair components containing refrigerants., Product not suitable for outdoor use or exposure to extreme weather conditions. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2549908 |