- In stock
Refrigerator MPM-46-CJ-07 white, capacity 45 L, height 50 cm, width 45 cm
Refrigerator MPM-46-CJ-07 white, capacity 45 L, height 50 cm, width 45 cm
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Condensate tray | Yes |
| Product colour | White |
| Built-in display | No |
| Adjustable feet | Yes |
| Reversible doors | Yes |
| Door hinge | Left/right |
| Appliance placement | Freestanding |
| AC input voltage | 230 V |
| Annual energy consumption | 80 kWh |
| Energy efficiency class | E |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Height | 500 mm |
| Weight | 14 kg |
| Width | 445 mm |
| Depth | 468 mm |
| Total net capacity | 45 L |
| Cooling agent | R600a |
| Noise emission class | C |
| Noise level | 39 dB |
| Climate class | SN-N-ST-T |
| Number of shelves in the refrigerator door | 2 |
| Automatic defrost (fridge) | No |
| Fridge number of shelves/baskets | 1 |
| Warnings | Product not suitable for outdoor use or exposure to extreme weather conditions., Avoid storing near sources of heat and fire., Do not open or attempt to repair components containing refrigerants. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |