- In stock
REFRIGERATOR HTW7720ENPT HAIER
REFRIGERATOR HTW7720ENPT HAIER
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HAIER, Haier |
| Model | HTW7720ENPT |
| Height | 200.6 cm, 2060 mm. |
| Width | 70 cm, 700 mm. |
| Depth | 67.5 cm |
| Weight | 99 kg, 115 kg. |
| Color | Black color |
| Refrigerator type | Freezer at the bottom |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 301 kWh |
| Total refrigerator capacity | 483 liters |
| Useful refrigerator capacity | 343 liters |
| Freezer usable capacity | 140 liters |
| Noise level | 37 dB |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes. Near 0 °C temperature zone - Yes |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Safe time in case of power outage | 12 hours |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 675 mm. |
| Country of manufacture | CN |