- In stock.
REFRIGERATOR HTW5618ENPW HAI
REFRIGERATOR HTW5618ENPW HAI
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | HAIER, Haier |
| Model | HTW5618ENPW |
| Height | 185 cm, 1850mm. |
| Width | 59.5 cm, 595 mm. |
| Depth | 66.7 cm |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 271 kWh |
| Total refrigerator capacity | 360 liters |
| Useful refrigerator capacity | 235 liters |
| Total freezer capacity | 125 liters |
| Noise level | 35 dB |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Changing the door opening direction | No |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass. Freezing capacity, kg/24h- 10 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Safe time in case of power outage | 11 am |
| Management | Sensory, Electronic, Smartphone |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 87 kg. |
| Length | 667 mm. |
| Country of manufacture | CN |