Refrigerator GORENJE NRK720EAXL4
Refrigerator GORENJE NRK720EAXL4
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Manufacturer | Gorenje |
| Mounting type | Freestanding |
| Type | Fridge with bottom freezer |
| Type of refrigeration technology | Full no frost |
| Height | 201.3 cm |
| Width | 71 cm |
| Depth | 69.4 cm |
| Standardized width | 75 cm |
| Standardized height | 205 cm |
| Color | Grey |
| Energy efficiency class | E |
| Sound level class | C |
| Noise level | 36 dB |
| Cool drawer | Near 0°C zone |
| Humidity-controlled fruit/vegetable drawer | No |
| Converting a freezer to a refrigerator | No |
| Management | External touch control LCD |
| Annual energy consumption | 298 kWh |
| Useful refrigerator capacity | 345 liters |
| Useful freezer capacity | 150 liters |
| Soft door closing | No |
| Metalized back wall | No |
| Ice cube generator | No |
| Door handle | No |
| Compressor type | Inverter |
| Bottle shelf | None |
| Individual arrangement of shelves in the doors | No |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Lighting | LED |
| Wi-Fi | No |
| Number of freezer drawers/shelves | 3 |
| Fast freeze function in the freezer | Yes |
| Freezing capacity in 24 hours | 10 kg/24 hours |
| Duration of cold retention in the freezer during a power outage | 12 o'clock |