- In stock.
Refrigerator freezer in the lower part LG GBBSJ10EEP
Refrigerator freezer in the lower part LG GBBSJ10EEP
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | Hello, LG |
| Model | GBBSJ10EEP |
| Height | 1860 cm, 1860 mm. |
| Width | 597 cm, 597 mm. |
| Depth | 675 cm |
| Weight | 70 kg, 77 kg. |
| Color | Black color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 253 kWh |
| Total refrigerator capacity | 333 liters |
| Useful refrigerator capacity | 220 liters |
| Freezer usable capacity | 113 liters |
| Noise level | 35 dB |
| Automatic defrosting | No |
| Changing the door opening direction | No |
| Screen | No |
| Quick freezing | Yes |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Mechanical |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Management | Mechanical |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 674 mm. |
| Country of manufacture | CN |