Refrigerator freezer in the lower part Gorenje NRK619EABXL4
Refrigerator freezer in the lower part Gorenje NRK619EABXL4
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Model | NRK619EABXL4 |
| Height | 185 cm, 1850mm. |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 59.2 cm |
| Weight | 59 kg, 63 kg. |
| Color | Black color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 242 kWh |
| Total refrigerator capacity | 204 liters |
| Total freezer capacity | 96 liters |
| Noise level | 38 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No Frost Plus |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass. Near 0 °C temperature zone - Yes |
| Quick freezing | Yes. Freezing capacity, kg/24h- 10 |
| Lighting type | LED |
| Number of compressors | 1 |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Safe time in case of power outage | 10 hours |
| Management | Sensory |
| Additional information | IonAir with MultiFlow 360. CrispZone with humidity control. Convertable FreshZone. AdaptTech. LED lighting in the fridge. Bottle holder. SensoTech switch |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 592 mm. |
| Country of manufacture | SI |