- In stock.
Refrigerator freezer in the lower part Gorenje NRK6192AXL4
Refrigerator freezer in the lower part Gorenje NRK6192AXL4
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Model | NRK6192AXL4 |
| Height | 185 cm, 1850mm. |
| Width | 60 cm, 600mm. |
| Depth | 59.2 cm |
| Weight | 59 kg, 62,876 kg. |
| Color | Silver color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 240 kWh |
| Total refrigerator capacity | 203 liters |
| Total freezer capacity | 99 liters |
| Noise level | 38 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes. Near 0 °C temperature zone - Yes |
| Quick freezing | Yes. Freezing capacity, kg/24h- 12 |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Safe time in case of power outage | 17 hours |
| Management | Sensory |
| Additional information | Audible door open signal |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 592 mm. |
| Country of manufacture | SI |