REFRIGERATOR B1RCNA344S BEKO
REFRIGERATOR B1RCNA344S BEKO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | B1RCNA344S |
| Height | 179.6 cm, 1850mm. |
| Width | 59.5 cm, 640mm. |
| Depth | 66.5 cm |
| Weight | 63.5 kg, 63,613 kg. |
| Color | Gray color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 241 kWh |
| Total refrigerator capacity | 301 liters |
| Useful refrigerator capacity | 209 liters |
| Freezer usable capacity | 92 liters |
| Noise level | 37 dB |
| Number of freezer drawers | 2 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | Full no frost |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Number of shelves | 4 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | No |
| Shelving material | Tempered glass |
| Quick freezing | Yes |
| Lighting type | LED |
| Number of compressors | 1 |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 765 mm. |
| Country of manufacture | RO |