- In stock
MPM-503-SSI-11 Freezer fridge with freezer opening on both sides Freestanding 505 l
MPM-503-SSI-11 Freezer fridge with freezer opening on both sides Freestanding 505 l
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
| Product colour | Black |
| Appliance placement | Freestanding |
| Control type | Touch |
| Annual energy consumption | 312 kWh |
| Energy efficiency class | E |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight | 94 kg |
| Height | 1902 mm |
| Depth | 597 mm |
| Width | 905 mm |
| Noise level | 39 dB |
| Super Cool function | Yes |
| No Frost system | Yes |
| Total gross capacity | 505 l |
| Cooling system type | Multi- Flow |
| Cooling agent | R600a |
| LCD display | Yes |
| Holiday function | Yes |
| Inverter compressor | Yes |
| Door opening frequency indicator | Yes |
| Smart Sensors | Yes |
| Freezer temperature (min) | -18 °C |
| Freezer gross capacity | 76 l |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Freezing capacity | 4 kg/24h |
| Freezer drawers quantity | 6 |
| Lamp type | LED |
| Egg tray | Yes |
| Number of drawers | 2 drawer(s) |
| Fridge gross capacity | 349 l |
| Fridge door balconies | 6 |
| Fridge interior light | Yes |
| Number of shelves | 3 shelves |
| Reversible doors | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Do not open or attempt to repair components containing refrigerants. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2103301 |