- In stock
Fridge-freezer Bosch KIV86VFE1 Built-in 267 L White
Fridge-freezer Bosch KIV86VFE1 Built-in 267 L White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
5 - 10
business days
| Product colour | White |
| Appliance placement | Built-in |
| Custom panel-ready | No |
| Door hinge | Right |
| Annual energy consumption | 229 kWh |
| Energy efficiency class | E |
| Energy efficiency class (old) | A++ |
| Installation compartment width | 56 cm |
| Weight | 64 kg |
| Installation compartment height | 177.5 cm |
| Depth | 545 mm |
| Width | 541 mm |
| Height | 1772 mm |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Total net capacity | 267 L |
| Total gross capacity | 270 L |
| Climate class | SN-T |
| Noise level | 38 dB |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Freezer net capacity | 84 L |
| Storage time during power failure | 9 h |
| Cord length | 2.3 m |
| Fridge net capacity | 183 L |
| Lamp type | LED |
| Fridge interior light | Yes |
| Hazard pictogram(s) | GHS09: Environmental hazard, GHS04: Compressed gas |
| Warnings | Installation should be carried out by a qualified professional., Do not dismantle the appliance yourself., The appliance contains substances hazardous to the environment; do not dispose of in the regular rubbish bin. |