- In stock
French Door refrigerator-freezer MPM-351-SBF-07 night inox
French Door refrigerator-freezer MPM-351-SBF-07 night inox
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
9 - 14
business days
| Product colour | Black |
| Shelves material | Tempered glass |
| Refrigerating medium | R600A |
| Product design | French door |
| Control type | Electronic control |
| Built-in display | LCD |
| Number of compressors | 1 |
| Appliance placement | Freestanding |
| AC input voltage | 230 V |
| Annual energy consumption | 250 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy efficiency class | E |
| Weight | 79 kg |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Depth | 690 mm |
| Width | 640 mm |
| Height | 1860 mm |
| Ice crushing | No |
| Icemaker | No |
| Total net capacity | 320 L |
| No Frost system | Yes |
| Water dispenser | No |
| Noise level | 39 dB |
| Climate class | SN-N-ST-T |
| Holiday function | Yes |
| Ice cube tray | Yes |
| Freezing capacity | 10 kg/24h |
| Freezer net capacity | 129 L |
| No Frost (freezer) | Yes |
| Storage time during power failure | 12 h |
| Fast freeze function | Yes |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Door open alarm | Yes |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Fridge net capacity | 191 L |
| Fridge door balconies | 6 |
| Fridge number of shelves/baskets | 4 |
| No Frost (fridge) | Yes |
| Multi-Airflow system (fridge) | Yes |
| Fridge interior light | Yes |
| Egg tray | Yes |
| Warnings | Do not open or attempt to repair components containing refrigerants., Product not suitable for outdoor use or exposure to extreme weather conditions. |
| Hazard pictogram(s) | GHS04: Compressed gas |