- In stock.
Drawer freezer Ravanson ZM-140
Drawer freezer Ravanson ZM-140
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Refrigerating medium | R600a |
| Door hinge | Left/right |
| Product colour | White |
| Control type | Mechanical |
| Built-in display | No |
| Appliance placement | Freestanding |
| Thermostat | Yes |
| Power management | 220-240V~ 50Hz |
| Energy efficiency class | E |
| Package depth | 580 mm |
| Depth | 560 mm |
| Width | 545 mm |
| Height | 1230 mm |
| Package height | 1245 mm |
| Package width | 590 mm |
| Weight | 40 kg |
| Gross weight inner carton | 42 kg |
| Climate class | N-ST-T |
| Noise level | 41 dB |
| Freezing capacity | 6 kg/24h |
| Freezer net capacity | 130 L |
| No Frost (freezer) | No |
| Ambient temperature (max) | 43 °C |
| Number of drawers | 5 drawer(s) |
| Adjustable feet | Yes |
| Warnings | Avoid storing near sources of heat and fire., Product not suitable for outdoor use or exposure to extreme weather conditions., Do not open or attempt to repair components containing refrigerants. |