Bottom Freezer Refrigerator Gorenje NRK6182PS4
Bottom Freezer Refrigerator Gorenje NRK6182PS4
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | GORENJE, Gorenje |
| Model | NRK6182PS4 |
| Height | 178.5 cm, 1785 mm. |
| Width | 59.5 cm, 595 mm. |
| Depth | 59 cm |
| Weight | 57 kg, 62,211 kg. |
| Color | Gray color |
| Refrigerator type | Bottom freezer |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 235 kWh |
| Total refrigerator capacity | 292 liters |
| Useful refrigerator capacity | 207 liters |
| Freezer usable capacity | 85 liters |
| Noise level | 39 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Refrigeration system in the freezer | No frost |
| Number of shelves | 4 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Tempered glass. Near 0 °C temperature zone - No |
| Quick freezing | Yes. Freezing capacity, kg/24h- 5 |
| Lighting type | LED |
| Number of compressors | 1 |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Safe time in case of power outage | 10 hours |
| Water and ice maker | No |
| Management | Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 590 mm. |
| Country of manufacture | CN |