- In stock
Bottom Freezer Refrigerator Electrolux LNT7ME36G2
Bottom Freezer Refrigerator Electrolux LNT7ME36G2
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | ELECTROLUX, Electrolux |
| Model | LNT7ME36G2 |
| Height | 201 cm, 2066 mm. |
| Width | 59.5 cm, 664 mm. |
| Depth | 66.2 cm |
| Weight | 77 kg, 82,532 kg. |
| Color | White color |
| Refrigerator type | Freezer at the bottom |
| Energy efficiency class | E |
| Annual energy consumption | 250 kWh |
| Total refrigerator capacity | 367 liters |
| Useful refrigerator capacity | 266 liters |
| Freezer usable capacity | 101 liters |
| Noise level | 38 dB |
| Number of freezer drawers | 3 |
| Automatic defrosting | Yes |
| Refrigeration system in the refrigerator | No frost |
| Refrigeration system in the freezer | TwinTech |
| Number of shelves | 4 |
| Changing the door opening direction | Yes |
| Screen | Yes |
| Shelving material | Glass. Near 0 °C temperature zone - Yes |
| Quick freezing | Yes |
| Lighting type | LED |
| Thermostat | Yes |
| Thermostat type | Electronic |
| Vegetable and fruit drawer | Yes |
| Water and ice maker | No |
| Management | Sensory, Electronic |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 728 mm. |
| Country of manufacture | TR |