- In stock
Work Sharp Precision Pivot (009-021) - Sharpener
Work Sharp Precision Pivot (009-021) - Sharpener







Work Sharp Precision Pivot (009-021) - Sharpener
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Knife sharpener |
| Sharpening material | Diamond, Ceramics |
| Type of sharpener | Plate |
| Product colour | Yellow, Black |
| Material | Metal, Plastic, Carbide |
| Tilt angle | 25° |
| Depth | 20 mm |
| Width | 70 mm |
| Height | 60 mm |
| Warnings | Be careful when replacing or using the blades to avoid cuts., Keep out of the reach of children., Use in accordance with the operating instructions to avoid injury. |