SINGER Simple 3210 Automatic sewing machine Electromechanical
SINGER Simple 3210 Automatic sewing machine Electromechanical





SINGER Simple 3210 Automatic sewing machine Electromechanical
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Sewing machine functions | Sewing |
| Product colour | White |
| Number of stitch patterns | 68 |
| Control type | Knob |
| Free arm | Yes |
| Buttonhole type | 4 Step |
| Type | Automatic sewing machine |
| Lens cap included | Yes |
| Adjustable feet | Yes |
| Adjustable stitch length | Yes |
| Quick-Set bobbin | Yes |
| Width | 118 mm |
| Height | 157 mm |
| Weight | 5.35 kg |
| Depth | 67 mm |