SINGER SEWING MACHINE 14T970C
SINGER SEWING MACHINE 14T970C
SINGER SEWING MACHINE 14T970C
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Display | No |
| Free arm | Yes |
| Number of stitch patterns | 24 |
| Number of needle positions | 13 |
| Buttonhole type | 4 Step |
| Product colour | White |
| Stitch length | Variable |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Control type | Rotary |
| Sewing speed | 750 SPM |
| Power | 105 W |
| Height | 358 mm |
| Width | 360 mm |
| Depth | 280 mm |