SINGER M2105 Automatic sewing machine Electromechanical
SINGER M2105 Automatic sewing machine Electromechanical





SINGER M2105 Automatic sewing machine Electromechanical
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Free arm | Yes |
| Control type | Knob |
| Sewing speed | 750 SPM |
| Type | Automatic sewing machine |
| Lens cap included | Yes |
| Number of stitch patterns | 8 |
| Quick-Set bobbin | Yes |
| Carrying hole | Y |
| Adjustable feet | Yes |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Product colour | White |
| Buttonhole type | 4 Step |
| Illumination LED | Yes |
| Power source | AC |
| Depth | 190 mm |
| Width | 380 mm |
| Height | 300 mm |
| Weight | 4.8 kg |