- In stock
-
−7%
Singer 4423 sewing machine Electric Grey
Singer 4423 sewing machine Electric Grey
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Number of stitch patterns | 23 |
| Stitch length adjustment | 4 mm |
| Adjustable stitch length | Yes |
| Product colour | Grey |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Free arm | Yes |
| Stitch width adjustment | 6 mm |
| Automatic needle threader | Yes |
| Buttonhole type | 1 Step |
| Automatic buttonhole | Yes |
| Width | 400 mm |
| Height | 300 mm |
| Depth | 170 mm |
| Weight | 6.75 kg |
| Pouch | Yes |
| Feet | Yes |