- In stock
SINGER 3221 sewing machine Automatic sewing machine Electromechanical
SINGER 3221 sewing machine Automatic sewing machine Electromechanical
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Buttonhole type | 1 Step |
| Control type | Rotary |
| Number of stitch patterns | 21 |
| Free arm | Yes |
| Type | Automatic sewing machine |
| Product colour | Blue, White |
| Stitch width | 5 mm |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Power supply type | Electromechanical |
| Width | 385 mm |
| Depth | 190 mm |
| Height | 290 mm |
| Sewing machine accessories included | Buttonhole foot, Cover |
| Warnings | Regularly maintain and keep the machine clean in accordance with the user manual., Use with caution around children., Be careful when handling needles and sharp objects. |