The POLONIA 2018 sewing machine has 22 programs and a built-in light. It features a 4-step buttonhole sewing function, automatic needle threading, and adjustable stitch length.
The POLONIA 2018 sewing machine has 22 programs and a built-in light. It features a 4-step buttonhole sewing function, automatic needle threading, and adjustable stitch length.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The POLONIA 2018 sewing machine has 22 programs and a built-in light. It features a 4-step buttonhole type and automatic needle threading function, with adjustable thread length.
Features | |
|---|---|
| Product color | White |
| Number of programs | 22 |
| Thread length | 4mm |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Housing material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Adjustable needle position | No |
| Loose sleeve | Yes |
| Buttonhole type | 4 steps |
| Accessory storage | Yes |
Power | |
| Power | 70W |
Weight and dimensions | |
| Depth | 165 mm |
| Width | 365 mm |
| Height | 270mm |
| Weight | 5.2 kg |