Sewing machine ŁUCZNIK Mia
Sewing machine ŁUCZNIK Mia
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Control type | Button, rotary |
| Accessory storage | Yes |
| Product colour | Pink |
| Buttonhole type | 4 Step |
| Free arm | Yes |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Adjustable stitch length | Yes |
| Stitch length adjustment range | 0-4 mm |
| Foot control pedal | Yes |
| Carrying hole | Y |
| Quick-Set bobbin | Yes |
| Type | Semi-automatic sewing machine |
| Adjustable feet | Yes |
| Number of stitch patterns | 38 |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Stitch width | 5 mm |
| Automatic needle threader | No |
| Illumination LED | Yes |
| Grabber | Swinging |
| Automatic thread trimming | No |
| Fixing of feet | MATIC system |
| Adjustable shoe pressure | No |
| Adjustment of thread tension | 0 - 9 |
| Sewing with double needle | Yes |
| Voltage | 220 -240 V |
| Power | 70 W |
| Height | 300 mm |
| Depth | 170 mm |
| Weight | 6.2 kg |
| Width | 415 mm |
| Storage pouch | Yes |
| Number of needles included | 3 |
| Number of bobbins | 3 pc(s) |
| Oiler included | Yes |
| Screwdriver included | Yes |
| Presser foot included | For sewing on buttons, For buttonhole sewing, Universal, For embroidering zippers |