The ŁUCZNIK IVONNE sewing machine features 38 stitch options and semi-automatic functions. It has adjustable thread length and width, making it perfect for a variety of sewing projects.
The ŁUCZNIK IVONNE sewing machine features 38 stitch options and semi-automatic functions. It has adjustable thread length and width, making it perfect for a variety of sewing projects.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The ŁUCZNIK IVONNE sewing machine has 38 stitch options and semi-automatic operation. It includes adjustable thread length and width, allowing you to implement a variety of sewing projects.
Features | |
|---|---|
| Control type | Button, rotary |
| Free sleeve area | Yes |
| Lighting LED | Yes |
| Accessory storage | Yes |
| Button hole type | 4 steps |
| Pedal control | Yes |
| Housing | Polycarbonate (PC) |
| Adjustable thread length | Yes |
| Product color | Menthol color |
| Quick-insert roller | Yes |
| Number of stitch patterns | 38 |
| Thread width | 5mm |
| Type | Semi-automatic sewing machine |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Adjusting the thread tension | 0 - 9 |
| Gripper | Rotating |
| Twin needle sewing | Yes |
| Foot mounting | MATIC system |
| Thread length adjustment range | 0-4mm |
| Carrying hole | Yes |
Power | |
| Power | 70W |
| Voltage | 220 -240V |
Weight and dimensions | |
| Depth | 170mm |
| Weight | 6.2 kg |
| Height | 300mm |
| Width | 415 mm |
Package contents | |
| Number of needles included | 3 |
| Oil sprayer included | Yes |
| Hex key included | Yes |
| Storage bag | Yes |
| Number of rollers included | 3 |
| Presser foot included | For sewing buttonholes, Universal, For sewing on buttons, For sewing on zippers |