Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
Brother AZ17 - compact electromechanical sewing machine, ideal for home and small businesses. With a rotary hook and a speed of 850 stitches per minute.
Features | |
|---|---|
| Number of buttonholes | 1 |
| Sewing with a twin needle | Yes |
| Gripper | Rotary |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Product color | White |
| Thread length | 7 mm |
| Sewing speed | 850 SPM |
| Number of thread patterns | 17 |
| Thread width | 5mm |
| Pedal | Yes |
| Button hole type | 4 steps |
| Type | Manual sewing machine |
| Integrated light | Yes |
| Control type | Buttons |
| Free sleeve area | Yes |
Power | |
| Total power | 40W |
| Machine power supply type | Electromechanical |