- In stock
POLONIA 2018 Sewing machine mechanical Łucznik
POLONIA 2018 Sewing machine mechanical Łucznik
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Mechanical sewing machine |
| Accessory storage | Yes |
| Housing material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Automatic needle threader | Yes |
| Built-in light | Yes |
| Stitch length | 4 mm |
| Adjustable needle position | No |
| Free arm | Yes |
| Number of programs | 22 |
| Product colour | White |
| Adjustable stitch length | Yes |
| Buttonhole type | 4 Step |
| Carrying handle(s) | Yes |
| Power supply type | Electric |
| Power | 70 W |
| Width | 365 mm |
| Depth | 165 mm |
| Weight | 5.2 kg |
| Height | 270 mm |