








Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Type | Mechanical sewing machine |
| Free arm | Yes |
| Built-in light | Yes |
| Number of programs | 38 |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Carrying handle(s) | No |
| Buttonhole type | 4 Step |
| Automatic needle threader | No |
| Adjustable stitch length | Yes |
| Product colour | White |
| Accessory storage | Yes |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Width | 410 mm |
| Height | 325 mm |
| Depth | 165 mm |
| Weight | 5.9 kg |