ŁUCZNIK TERESA sewing machine, white-violet
ŁUCZNIK TERESA sewing machine, white-violet
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
4 - 8
business days
| Built-in light | Yes |
| Reverse | Yes |
| Product colour | Purple, White |
| Silent operation | Yes |
| Needle threader included | Yes |
| Control type | Knob |
| Stitch length | 4.5 mm |
| Handle(s) | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Display | No |
| Variable speed | Yes |
| Stitch width | 5 mm |
| Accessory storage | Yes |
| Number of programs | 34 |
| Adjustable stitch length | Yes |
| Stitches for elastic fabrics | Yes |
| Number of stitch patterns | 6 |
| Automatic buttonhole | Yes |
| Foot control pedal | Yes |
| Free arm | Yes |
| Sewing machine functions | Sewing |
| Type | Mechanical |
| Power | 70 W |
| Power supply type | Electric |
| Weight | 7.6 kg |
| Height | 300 mm |
| Width | 190 mm |
| Depth | 400 mm |
| Operating instructions | Yes |
| Sewing machine accessories included | Universal foot, Guide, Zipper foot, Spare needle, Foot controller, Screwdriver, Oil, Button sewing foot, Seam ripper, Twin needle |
| Needle set included | Yes |